Arsenal prvi na ljestvici Premier lige

Premierliga je stigla do 17. kola, a Arsenal je kod kuće dočekao Brighton. Scena je također pozdravila tisuće navijača u nogometni dresovi koji su ih bodrili. Ovo će biti važna bitka za Arsenal za vrh ljestvice Premier lige. Hoće li igrači Arsenala ovoga puta iznenaditi navijače?

Još uvijek postoji određeni jaz između dvije momčadi u snazi, a Arsenal je očito nešto bolji. No, prvo poluvrijeme očito je igralo zabrinuto s jedne i druge strane, niti je jedna strana uspjela probiti suparnička vrata. Navijači u Arsenal dres na mjestu događaja bili su zabrinuti za njih. Nakon početka drugog poluvremena igrači Arsenala krenuli su u vatrenu ofenzivu. Poveo je nečuvani de Jesus i prekinuo rezultat i poveo 1-0. U preostalom vremenu Arsenal je postigao još jedan pogodak i izravno ovjerio pobjedu.

Nakon pobjede u ovoj utakmici, Arsenal je osvojio vrijedna tri boda i zauzeo prvo mjesto na ljestvici Premier lige sa 39 bodova.